ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : مهران دالوندی - جغرافیا و توپوگرافی شهرستان گنبد به شکلی است که به علت عدم وجود شیب نیازمند توجه ویژه جهت تنظیف می باشد.

ادامه مطلب...ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - از قدیم و ندیم گفته اند تعمیم کار نیکو، عین صواب است و کلی هم ثواب دارد! حالا می خواهد در حوزه آموزش و صنعت باشد یا حوزه بهداشت و درمان و... اصلاً ایده خوب را باید پروراند و مثل تخم ترتیزیک پراکنده ساخت.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مهران دالوندی - ساندویچ (sandwich)به معنای بین دو چیز قرار گرفتن بوده و انتقاد هم معنایش بر همگان مبرهن است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : مهران دالوندی - چند روز پیش صبح داشتیم می رفتیم به مدرسه که به چهار راه رسیدیم. چراغ قرمز بود ایستادیم . چقدر شلوغ بود!!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مهران دالوندی - تکنیک‌هایی وجود دارد که در گفت و گو ها بسیار کارساز و کاربردی هستند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - به نظر می رسد عزم دولتمردان برای ایجاد تحولات اقتصادی جدید جدی است و جراحان اقتصادی دولت برای خارج کردن دمل چرکی ارز ترجیحی و حذف یارانه ای که تقریبا اکثر کشورهای همسایه از آن بهره مند هستند، دست به تیغ شده اند!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - نازمحمد یگن محمدی فعال فرهنگی ترکمن در تبیین اندیشه های مختومقلی فراغی به عنوان خلیفه ادبیات مشرق زمین و سلطان شاعران آسیای مرکزی از دیدگاه ظلم ستیزی و عدالت طلبی مقاله ای نوشته است که در زیر می خوانید.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - این روزها که بحث یارانه های پنهان، ارز ترجیحی، یارانه نان، ماکارونی، دارو و ... و سوء استفاده از رانت های پنهان داغ است، یک عده کارشناس با کیف چرم اصل و کت و شلوار اطو کشیده و سر و صورت اصلاح شده در رسانه ملی و رادیو و رسانه ها با تمام قوا در تلاش هستند پنجره دانایی را باز کنند و مفاهیم اقتصاد را برای ما توجیه و تبیین کنند.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مهران دالوندی - از آنجاییکه گنبد موزائیکی از فرهنگ ها و اقوام مختلف می باشد و به عبارت دیگر یک ایران کوچک شده می باشد ؛می توان از این پتانسیل استفاده نمود و با برپایی جشنواره غذا از آن استفاده نمود.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مهران دالوندی - دیروز یکی از همکاران با کلاس من کار داشت و پس از خواهش من هم کلاس را به ایشان دادم و به حیاط مدرسه رفتم .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - این روزها عمده اخبار کشور در خصوص کشفیات قاچاق آرد در مرزهای مختلف است و گویندگان اخبار به لطایف الحیل درصددند تا به هر زبانی که شده حالی مان کنند یارانه دولت به ویژه در بخش آرد در حال گسیل به کشورهای اطراف است و دولت ناگزیر است برای جلوگیری از قاچاق، قیمت آرد را افزایش دهد.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - در ماجرای یلمه سالیان، دعوای چند نفر با اقدامات احساسی برخی، منجر به گسترش درگیری و جراحت چندین نفر شد و افسوس یک شهروند ترکمن از روستای یلمه سالیان جان خود را از دست داد. رخدادی که به دلایل بسیار برای مردم منطقه سخت آمد و دل همه را به درد آورد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - درگیری چند تن از جوانان در اطراف روستای یلمه سالیان و اتحاد بخش وشمگیر شهرستان آق قلا از پنج شنبه شب گذشته موجب دل نگرانی شده است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : م. حاج طالبی - آموزش و پرورش برای دانش آموزان سرانه ای نمی دهد ولی به مدیران تکلیف می‌کند که قسمتی از پول جمع شده اولیا را برای کارهای غیر آموزشی مانند تهیه پلاکارد و بنر هزینه کنند!!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : تاج محمد شیری گنبد - با رسیدن به روزهای پایانی ماه مبارك رمضان، خانواده های تركمن در استان گلستان بخصوص خردسالان را شور و شوق عید فرا می گیرد و آنان خود را برای برگزاری عیدی كه پاداش یك ماه عبادت و روزه داری در ماه مبارك رمضان قلمداد می كنند، آماده می كنند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : مهران دالوندی - ظاهرا در شهرستان گنبد کاووس پیاده رو ها بدون نظارت ساخته می شوند بطوریکه بعضا پیاده رو در قسمتی نیم متر از پیاده رو دیگر بالا تر می باشد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - درست است که ما به صورت مستقیم با مافیا و اعوان و انصارشان در ارتباط نیستیم ولی آنقدر هم از سر و سرشان بی اطلاع نیستیم ...

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - متین نیازی ، فعال اجتماعی و پژوهشگر مسائل حقوقی در پی رخدادهای شب گذشته در روستاهای یلمه سالیان و اتحاد ، با انتشار یادداشتی در فضای مجازی ، اهالی منطقه را به حفظ آرامش ، خویشتنداری و سعه صدر دعوت نمود.

ادامه مطلب...ترکمن سسی : فرحان اسماعیلی - متاسفانه سلسله اتفاقات اخیر در منطقه باعث ایجاد کدورت و خشم بین اقوام شده و آسیب‌های مالی و جانی را درپی داشته است که این مسئله می‌تواند نقطه شروع گسست اجتماعی و تفرقه باشد که می تواند بسیار آسیب زا باشد.

ادامه مطلب...ترکمن سسی : مهران دالوندی - از مزایای کارت های اعتباری بهداشتی تر بودن آن ها ، سهولت در جابجایی پول (رقم ) و... می باشد.

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی