ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - وام ازدواج شما را خریداریم، استخدام با حقوق 15100000 تومان، فیش حج شما را خریداریم، آموزش ریاضیات از ابتدایی تا دانشگاه، دستگاه تصفیه آب خانگی، قالیشویی با دستگاه و آب گرم، تعمیر فوری آیفون، لوله کشی ساختمان پذیرفته می شود، به یک منشی خانم نیازمندیم و ...

ادامه مطلب...

 

 ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - حقیقت امر این کارمندان بانک ها و برخی ادارات که برای انجام امور اداری نیاز به تائید هویت افراد دارند، حق دارند به قیافه یک عده شک کنند و به آنها گیر بدهند! یک عده بلانسبت شما شورش را درآورده اند... آخر هر چیزی هم اندازه ای دارد...

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – رستم جرجانی - به یاد می آورم که در ایام تبلیغات انتخابات چهارمین دوره مجلس، بازار نوار کاست و نوار ویدئو داغ بود و کاندیداها صدا و فیلم های سخنرانی های خود را با این ابزار در بین مردم پخش می کردند و هنوز خبری از سی دی نبود، چه برسه به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – مجتبی لشکر بلوکی - اگر بخواهیم بسیج را معنی کنیم می توانیم آنرا چنین تعریف کنیم: "بسیج تفکریست در راستای خدمت به مردم و نظام اسلامی".

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مهران محبیان فر - بسیاری از زوجین در مراحل مختلف زندگی زناشویی از دوران نامزدی گرفته تا سال ها پس از ازدواج در برزخ ماندن یا رفتن گرفتار می شوند و این درماندگی در رسیدن به یک تصمیم منطقی ماه ها بلکه سال ها از عمرشان را هدر می دهد.  

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - مرسوم است که ماه‌ها و حتی سالها قبل از [زمان برگزاری] انتخابات، کاندیداها با روشهای مختلف به تبلیغات انتخاباتی می پردازند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - طاهر جانی - چنین به نظر می آید که فضای انتخاباتی در غرب گلستان، نسبت به ادوار پیشین فرایند متفاوت تری دنبال می کند و داوطلبان کماکان تنها بر رویه دیدارهای چهره به چهره اکتفا می کنند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - اثر پروانه ای را حتماً شنیده اید... اثر پروانه‌ای نام پدیده‌ای است که به دلیل حساسیت سیستم‌های آشوب‌ناک به شرایط اولیه ایجاد می‌شود. این پدیده به این اشاره می‌کند که تغییری کوچک در یک سیستم آشوب‌ناک چون جو سیارۀ زمین (مانند بال‌زدن پروانه) می‌تواند باعث تغییرات شدید (وقوع طوفان در کشوری دیگر) در آینده شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مهران قزلجه کارشناس ارشد مدیریت شهری - در دهه های اخیر باتوجه به تحولات و دگرگونی های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، زمینه های لازم و کافی برای رشد و افزایش مراکز شهری در کشور فراهم شده است، به طوریکه  تعداد شهرهای کشور از ۶۳۹ شهر در سال ۱۳۷۵ به ۱۲۴۱ شهر در سال ۱۳۹۵ رسیده است...

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده در یادداشنتی، خدمات اجتماعی درمانی در روستاها را انتظاری مغفول مانده یاد کرد و بر توجه و ساماندهی آن توسط استانداری، دانشگاه علوم و آموزش پزشکی، بخشداران و دهیاران تاکید کرد.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - سال هاست ما ذهن خلاق مان را به حراج گذاشته ایم و تراوشات ذهنی حکیمانه مان را به ثمن بخس در اختیار سیاست مداران، تئوری پردازان، دانشمندان، اندیشمندان و مسئولان قرار داده ایم اما دریغ از یک نیم نگاه و بهره برداری ...

ادامه مطلب...

 ترکمن سسی - نازمحمد یگن محمدی - قارری گورگن اثر ماندگار استاد ستارسوقی متخلص به ساوچی از شاعران طراز اول ترکمن صحرا است.سبک شعر ترکیب بند یا مخمس ترکیبی است.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده فعال رسانه ای گلستانی در یادداشتی نوشت: عزم و جهادی همه جانبه برای یک مطالبه ملی،عامل اصل احیای خلیج گرگان شد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - رسول مظفری - امروزه شهر سازان و پژوهشگران شهری با ارائه ایده ها و راهکارهای نوین در صدد ایجاد تحولات نوین در عرصه شهروندی و شهرنشینی هستند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - بخار روی شیشه، صدای شرشر باران، بوی نمی که از خشک شدن پالتوی خیس بلند شده، موسیقی آرام و میز و نیمکت چوبی، تنها همراهی «یار مهربان» را کم دارند که اکنون در دستان شماست!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - این روزها دل هر انسان آزاده ای بدور از هر گونه تعلقات و گرایش‌های اعتقادی و دینی و قومی از دیدن صحنه های جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل در حمله به مناطق مسکونی و به شهادت رساندن بیش از ۱۲ هزار نفر در کمتر از دو ماه اندوهناک و جریده دار می‌شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – وحید حاج سعیدی روزنامه نگار گلستانی در تازه ترین یادداشت خود موضوع زیاده روی در مصرف نان و فرضیه ارتباط آن با افسردگی را سوژه یادداشت خود انتخاب کرده است. 

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عصر جمعه هوا صاف و آرام است، مثل آرامش قبل از طوفان‌. توده ابر مانندی، در افق های دور در شمال روستا پیداست. انگار ساکن و بی حرکت است، اما آرام و بیصدا نزدیک و نزدیک تر می شود.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - طاهر جانی - برداشت اول: رضایتمندی از یک نماینده مجلس بستگی زیادی به نوع عملکرد وی در پردازش عملی شعارهای زمان انتخابات دارد و همه ما به خوبی می دانیم که یدک کشیدن عنوان نماینده مردم شریف به تنهایی آبی را برای حوزه گرم نکرده است.

 

 

ادامه مطلب...ترکمن سسی - ستار قوجق نژاد - وجود نمازخانه های بین راهی و سرویس های بهداشتی عمومی در هر منطقه، از نیاز های عمومی شهروندان است و گسترش و ساماندهی این مکانها اهمیت دارد.

 

ترکمن سسی

turkmensesi

نوین وب گستر

گرمایش تابشی تنور گازی