ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - محرم و عاشورا یک رویداد بزرگ فرهنگی و مذهبی است که با حضور آحاد جامعه جهان اسلام شکل می گیرد.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - مجتبی لشکربلوکی - امام حسین(ع) در قیام عاشورا تمام تلاش خود را برای نجات مردم و هدایت به سوی خدا آن هم با روش های گوناگون و در زمان ها و مکان های مختلف،‌ انجام می دهد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مجتبی لشکربلوکی - رسالت پیامبر اسلام فقط مخصوص به مشرکان مکه نبود بلکه وظیفه هدایت ابناء بشر را داشت که یکی از آنها مسیحی های منطقه نَجران بود.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - مجتبی لشکربلوکی - شهید مظلوم آیت الله بهشتی از سال ۱۳۴۰ با دعوت امام خمینی(ره) به تشکیل نیرو در شهر قم جهت مبارزه با طاغوت و پیوستن به نهضت انقلاب اسلامی اقدام نمود .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - بهرام جرجانی- فعال اجتماعی در یادداشتی نوشت: هشتم تیرماه 1403 میدان دیگری در پیش روی ملت شریف ایران اسلامی است و شرکت در انتخابات، ضامن حفظ و افزایش اقتدار و وحدت ملی است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - انتظار جامعه آن است که با انتخاب مدیرانی کارآمد و متخصص، مردمی و دلسوز و دغدغه مند مشکلات فرا روی مردم نجیب ایران را با بصیرت برطرف و سکوهای پیشرفت و تعالی این حوزه را عامل حرکت شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - در کنار بحث‌های تخصصی و فنی درباره مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ که اصل و اساس این‌چنین رویدادی در ویژه‌برنامه‌های رسانه ملی است؛ خلأ پیوست‌ها و ارجاع‌های مناسب فرهنگی و ادبی به چشم می‌خورد که می‌توانست ضمن دانش‌افزایی عمومی، جذابیت و کیفیت گزارش مسابقات و نشست‌های تحلیلی آن را افزایش دهد.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - فصل جدیدی از گفتمانها و ادبیات سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گشوده شد. تبیین ابعاد خدمتی و اثرگذاری رئیس جمهور شهید و الگو دهی آن به عنوان خادم جمهور صفحه‌ای زرین و رنگین از ادبیات سیاسی را در جامعه حاکم کرد . 

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – فرحان اسماعیلی - نظریه تصمیم‌گیری (Decision Theory) یکی از مفاهیم مهم در علوم سیاسی و روابط بین‌الملل است که به مطالعه فرآیندهای تصمیم‌گیری و تأثیرات آن‌ها می‌پردازد. این نظریه می‌تواند به ما کمک کند تا تحلیل کنیم که آیا تغییر رئیس‌جمهور تأثیر قابل‌توجهی بر سیاست‌ها و نتایج حکومتی خواهد داشت یا خیر.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – فرحان اسماعیلی - اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به دلایل متعددی وابسته است که هم به فرد و هم به جامعه برمی‌گردد. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - محمد میر عرب - چالش توسعه شهر های کوچک در سال های اخیر به یکی از معضلات این حوزه تبدیل شده است. در حال حاضر میانگین امتیاز مولفه های پایداری اجتماعی-اقتصادی در شهرهای کوچک و کمتر توسعه یافته بسیار  کم است و این ناپایداری موجب کاهش ثبات اقتصادی و کیفیت زندگی افراد می شود.   

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده- انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ، پس از فرآیند ثبت نام ، تأیید صلاحیت ، تبلیغات انتخابی ۶ نامزد و ارائه برنامه‌ها و بیان گفتمانها از دیدگاه‌ها وارد مرحله جدیدی به عنوان " مرحله انتخاب " شده است .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - هنر ساخت صنایع دستی در توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه از جایگاه و اهمیت اقتصادی قابل توجهی برخوردار است. این هنر علاوه بر ایجاد شغل، درآمدزایی و فقرزدایی در مناطق مختلف، در توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور نیز نقش دارد و متولیان فرهنگ و هنر نیز ، نیم نگاهی جدی به توسعه آن دارند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرضا نظری - عید قربان آمد. عیدی که ریشه در باورهای دینی و فرهنگ و سنت دیرین ترکمن ها دارد. هوای عید، جنب و جوش خاصی شهرها و روستاها و در میان مردم کوچه و بازار ایجاد کرده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: تا پایان هفته جاری و با خرید آب از بخش خصوصی بخش زیادی از مشکل کم‌آبی در شهرستان بندرترکمن در غرب گلستان برطرف شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - ابوالفضل سمیعی – کارشناس حوزه آموزش - آموزش ابتدایی یکی از مراحل آموزشی مهم و تاثیرگذار در فرایند آموزش است که می تواند با تقویت و توسعه رشد فکری، اجتماعی و عاطفی به موفقیت کودکان در زندگی اجتماعی کمک کند. این امر هم برای افراد جامعه به عنوان یک مقوله اجتماعی و تاثیرگذار بسیار مهم است، زیرا افراد تحصیل کرده قانون پذیر ترند و مسئولیت های اجتماعی را بهتر درک می کنند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - شب از نیمه گذشته است. بازار تعطیل شده و گزمه ها در حال گشت زنی در دالان های بازار هستند. صدای غوک ها  از حوض سرای سعد السلطنه به گوش نمی رسد. خواب بر چشمان نگهبان آب انبار حاج کاظم مستولی شده است.  موذن مسجد صالحیه، غلبه صبح بر نیمه شب را به انتظار نشسته است. قلعه الموت هم در خاموشی فرو رفته است. حسن صباح دیگر پیروانش را باغ لعه نوید نمی دهد. خداوندگار الموت بار دیگر تنها شده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - با حادث شدن حادثه غمبار شهادت رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت، چشمان جهانیان بر چگونگی مدیریت کشور دوخته شد و دشمنان انتظار داشتند که نظام به سراشیبی سقوط کشیده شود و یا دستخوش حوادث شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – مجتبی لشکربلوکی در یادداشتی نوشت: با نگاهی به روش مبارزاتی امام روح الله از سال ۱۳۴۲ تا زمان رحلت ایشان به چند درس و آموزه می رسیم؛ ویژگی هایی که همه مدعیان خط امام و رهبری و تمام مسئولین در این نظام مقدس باید به آن اعتقاد و در کلام و رفتار و شیوه مدیریت خود بکار برند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - اسفند ۱۴۰۲ و اردیبهشت ۱۴۰۳ مردم برای تعیین نمایندگان مجلس در انتخابات شرکت کردند و از میان رنگارنگی شعارها و لیست‌های جریان‌های سیاسی، افرادی را انتخاب کردند و عملا مجلس دوزادهم را شکل دادند ..

 

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر